نحوه استفاده از چوب های فیبوناچی با کندل استیک ها

نحوه استفاده از چوب های فیبوناچی با کندل استیک ها
خواندن این مطلب
5 دقیقه
زمان میبرد!

نحوه استفاده از چوب های فیبوناچی با کندل استیک ها

فیبوناچی Retracement با کندل استیک ها

در مقالات آموزش فارکس تا به حال گفتیم که می توانید ابزار چوب های فیبوناچی را با سطوح حمایت و مقاومت و خطوط روند ترکیب کنید تا یک استراتژی معاملاتی ساده اما فوق العاده عالی ایجاد کنید.

اما ما هنوز تمام نشده ایم!

در این مقاله، ما به شما آموزش می‌دهیم که چگونه با ابزار فیبوناچی Retracment را با دانش خود در مورد الگوهای کندل استیک که در سایت کندل یاد گرفته‌اید، ترکیب کنید که اصلاحا چوب های فیبوناچی می گوییم.

هنگامی که ابزار اصلاح فیبوناچی را با الگوهای کندل استیک ترکیب می کنیم، در واقع به دنبال کندل های جامع هستیم.

اگر بتوانید بفهمید که چه زمانی فشار خرید یا فروش تمام شده است، می‌تواند به شما سرنخی از زمان ادامه روند قیمت بدهد.

ما اینجا در سایت کندل دوست داریم آنها را “کندل های فیبوناچی Retracment ” یا به اختصار “چوب های فیبوناچی” بنامیم. خیلی جذابه، نه؟ بیایید به یک مثال نگاه کنیم تا این موضوع واضح تر شود.

در زیر نمودار 1 ساعته EUR / USD مشاهده می شود.

فیبوناچی Retracement با کندل استیک ها

به نظر می رسد این جفت ارز روند نزولی داشته است، اما به نظر می رسد این روند نزولی برای مدتی متوقف شده است.

آیا فرصتی برای ورود به این روند نزولی وجود خواهد داشت؟ میدونی این چه معنی داره. وقت اینکه از ابزار اصلاح فیبوناچی Retracment در نظر بگیرید و دست به کار شوید!

همانطور که از نمودار می بینید، ما Swing High خود را در 1.3364 در 3 مارس، با Swing Low در 1.2523 در 6 مارس تعیین کرده ایم.

فیبوناچی Retracement با کندل استیک ها

وای زمانی که نمودارهای خود را باز کردید، می بینید که EUR / USD نسبت به قیمت بسته شدن جمعه خود کمی افزایش پیدا کرده است.

در حالی که سطح 50.0 درصد فیبوناچی Retracment برای مدتی باقی ماند، فشار خرید خریداران در نهایت این جفت ارز را بالاتر بردند. شما تصمیم می گیرید منتظر بمانید و ببینید که آیا سطح فیبوناچی Retracment 61.8 درصد برقرار است یا خیر.

از این گذشته ، آخرین کندل بسیار صعودی بود! چه کسی می داند، قیمت فقط ممکن که به بالا رفتن ادامه دهد.

فیبوناچی Retracement با کندل استیک ها

خوب، به آن نگاه می کنید؟ یک دوجی پا دراز در سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصد دیده می شود.

اگر در آموزش کندل استیک ها در مقاله دوجی خوب یاد گرفته باشید، می دانید که این یک “کندل کامل” است.

آیا فشار خرید کاهش یافته است؟ آیا مقاومتی در سطح فیبوناچی اصلاحی دیده می شود که قبلا منطقه مهمی باشد؟

سایر معامله گران احتمالاً به آن سطح Fib نیز توجه داشتند.

آیا زمان کوتاه کردن است؟ شما هرگز نمی توانید با اطمینان برسید (به همین دلیل است که مدیریت سرمایه بسیار مهم است)، اما احتمال برگشت بسیار خوب به نظر می رسد! قیمت خریداران تمام شد. مقاومت در 61.8% اصلاح فیبوناچی حفظ شد.

فیبوناچی Retracement با کندل استیک ها

اگر بلافاصله پس از تشکیل دوجی کوتاه می‌آمدید، می‌توانستید به سودهای خوبی برسید.

درست بعد از doji، قیمت قبل از اینکه مستقیماً به سمت پایین حرکت کند، کمی متوقف شد. نگاهی به آن همه کندل های قرمز بیندازید!

به نظر می رسد که خریداران واقعاً خسته شده بودند، که به فروشندگان اجازه داد دوباره وارد شوند و کنترل را در دست بگیرند.

در نهایت، قیمت تمام شده به پایین Swing پایین رفت. این حرکت حدود 500 پیپ بود! این می توانست معامله سال شما باشد!

جستجو برای ” چوب های فیبوناچی ” می تواند واقعا مفید باشد، زیرا آنها می توانند نشان دهند که آیا سطح اصلاح فیبوناچی برقرار است یا خیر.

اگر به نظر می رسد که قیمت در سطح فیبوناچی متوقف شده است، احتمال دارد که معامله گران دیگر برخی از سفارشات را در آن سطوح انجام داده باشند. این به منزله تاییدی بیشتر بر این است که واقعاً مقاومت یا حمایتی در آن قیمت وجود دارد.

یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد چوب های فیبوناچی اینکه شما نیازی به سفارش محدود در سطوح فیبوناچی ندارید.

از آنجایی که ما به یک “منطقه” و نه لزوماً سطوح خاص نگاه می کنیم، ممکن است در مورد اینکه آیا حمایت یا مقاومت باقی خواهد ماند، نگرانی هایی دارید.

این جایی است که می توانید از دانش خود در مورد ساختارهای کندل استفاده کنید. می توانید منتظر بمانید تا یک چوب های فیبوناچی درست در زیر یا بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی تشکیل شود تا تأیید بیشتری در مورد اینکه آیا باید سفارش دهید یا خیر.

اگر یک چوب های فیبوناچی تشکیل شد، می‌توانید فقط یک معامله را با قیمت بازار وارد کنید، زیرا اکنون تأیید بیشتری دارید که سطح ممکن است وجود داشته باشد.

استراتژی معاملاتی با فیبوناچی Retracement

استراتژی معاملاتی با استفاده از سطوح بازگشت فیبوناچی (Fibonacci Retracement) یکی از رایج‌ترین استراتژی‌ها در بازارهای مالی است و بر اساس نسبت‌های فیبوناچی ساخته شده است. این استراتژی به ترتیب مراحل زیر را دارد:

1. تعیین ترند: قبل از هر چیز، شما نیاز دارید تا ترند بازار را تعیین کنید. شما می‌توانید از نمودار‌های قیمتی یا ابزارهای تحلیل تکنیکی مانند میانگین متحرک (Moving Average) استفاده کنید تا جهت ترند را مشخص کنید.

2. تعیین نقاط مهم: برای استفاده از فیبوناچی Retracement، نیاز به تعیین دو نقطه مهم دارید. نقطه اول بالاترین قیمت (پیشین) در ترند صعودی یا پایین‌ترین قیمت (پیشین) در ترند نزولی است، و نقطه دوم قیمت فعلی است.

3. اعمال ابزار فیبوناچی: حالا با استفاده از ابزار فیبوناچی Retracement، از نقطه بالاترین یا پایین‌ترین قیمت تا نقطه فعلی، سطوح بازگشت فیبوناچی (38.2٪، 50٪ و 61.8٪) را رسم کنید. این سطوح به عنوان سطوح پتانسیل بازگشت قیمت به سمت معکوس ترند عمل می‌کنند.

4. تایید بازگشت: برای تایید بازگشت، شما نیاز دارید که نقاط نقشه نموداری دیگر را بررسی کنید. این می‌تواند از اشیاء هندسی دیگر مانند نقطه پشتیبانی/مقاومت، الگوهای قیمتی مانند الگوهای معکوس (مثل معکوس شانه شاخه)، یا نمادهای اشاره کننده به عکس انعطافی باشد.

5. ورود به معامله: اگر تایید بازگشت حاصل شد، شما می‌توانید ورود به معامله را در نزدیکی یکی از سطوح بازگشت فیبوناچی در نظر بگیرید. برای مثال، اگر قیمت به سطح 38.2٪ بازگشت کند و نشانه‌های تایید دیگر نیز وجود داشته باشد، می‌توانید به عنوان نقطه ورود به معامله در نظر بگیرید.

6. مدیریت ریسک: همیشه مهم است که مدیریت ریسک مناسب داشته باشید. از تریلینگ‌استاپ‌لاس (Trailing Stop-Loss) و تصمیم‌گیری مشخص در مورد سطوح ترند برای خروج از معامله استفاده کنید.

برای اینکه از مقالات آموزشی استفاده کنید، می توانید در بروکرهای معتبر ما که به طور کامل معرفی کرده ایم ثبت نام کنید.

بروکر آلپاری

بروکر لایت فایننس

بروکر stp trading

بروکر ارانته

بروکر nordfx

بروکر ifc

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

فهرست مطالب

تبلیغات