نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا

نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا
خواندن این مطلب
5 دقیقه
زمان میبرد!

نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا

در این مقاله از آموزش فارکس نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا می باشد. روش دیگر برای استفاده از میانگین های متحرک، استفاده از آنها به عنوان سطوح حمایت و مقاومت پویا است.

ما دوست داریم آن را پویا بنامیم زیرا مانند خطوط حمایت افقی و مقاومت سنتی شما نیست. آنها به طور مداوم بسته به اقدامات اخیر قیمت در حال تغییر هستند.

معامله گران فارکس زیادی وجود دارند که به این میانگین های متحرک به عنوان حمایت یا مقاومت اصلی نگاه می کنند. این معامله گران زمانی خرید می کنند که قیمت کاهش یابد و و به میانگین متحرک نزدیک شود یا اگر قیمت افزایش یابد و میانگین متحرک را لمس کند، می فروشند.

بیایید به نمودار 15 دقیقه ای GBP / USD نگاهی بیندازیم و روی 50 EMA حرکت کنیم. بیایید ببینیم که آیا به عنوان حمایت پویا یا مقاومت عمل می کند.

نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا
نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا

به نظر می رسد که آن را واقعا خوب نگه داشته است! هر بار که قیمت به 50 EMA نزدیک می‌شد و آن را آزمایش می‌کرد، به عنوان مقاومت عمل می‌کرد و قیمت به سمت پایین برگشت. شگفت انگیز، نه؟

چیزی که باید در نظر داشته باشید اینکه اینها دقیقاً مانند خطوط حمایت و مقاومت معمولی شما هستند.

این بدان معنی که قیمت همیشه به طور کامل از میانگین متحرک جهش نمی کند. گاهی اوقات قبل از بازگشت به جهت روند، کمی از آن عبور می کند.

همچنین مواقعی وجود دارد که قیمت به طور کلی از آن گذشته است. کاری که برخی معامله‌گران فارکس انجام می‌دهند این است که روی دو میانگین متحرک ظاهر می‌شوند و فقط زمانی خرید یا فروش می‌کنند که قیمت در وسط فاصله بین دو میانگین متحرک قرار گیرد.

می توانید این منطقه را “ناحیه احتمالی” بنامید. بیایید نگاهی دیگر به نمودار 15 دقیقه ای GBP / USD بیندازیم، اما این بار بیایید از 10 و 20 EMA استفاده کنیم. ناحیه بین میانگین های متحرک می تواند ناحیه حمایت یا مقاومت باشد.

نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا
نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا

از نمودار بالا، می بینید که قیمت کمی از 10 EMA چند پیپ گذشت اما پس از آن کاهش یافت. برخی از معامله‌گران هستند که از استراتژی‌ روزانه استفاده می‌کنند.

ایده اینکه درست مانند مناطق حمایت و مقاومت افقی شما، این میانگین های متحرک نیز باید مانند مناطق یا مناطق مورد علاقه در نظر گرفته شوند.

ناحیه بین میانگین متحرک را می توان به عنوان ناحیه حمایت یا مقاومت در نظر گرفت.شکستن حمایت و مقاومت پویا.

اکنون می دانید که میانگین های متحرک به طور بالقوه می توانند به عنوان حمایت و مقاومت عمل کنند. با ترکیب چند مورد از آنها، می توانید یک منطقه کوچک زیبا برای خود داشته باشید.

اما باید این را هم بدانید که می توانند شکسته شوند، درست مثل هر سطح حمایت و مقاومتی! بیایید نگاهی دیگر به 50 EMA در نمودار 15 دقیقه ای GBP / USD بیندازیم.

نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا
نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا

در نمودار بالا، می بینیم که 50 EMA برای مدتی به عنوان یک سطح مقاومت قوی باقی ماند، زیرا GBP / USD مکرراً از آن جهش کرد.

با این حال، همانطور که با کادر قرمز مشخص کردیم، قیمت در نهایت شکست و بالا رفت. پس از آن پرایس دوباره ردیابی کرد و 50 EMA را دوباره آزمایش کرد، که ثابت شد سطح پشتیبانی قوی است.

میانگین های متحرک همچنین می توانند به عنوان سطوح حمایت و مقاومت پویا عمل کنند. یک چیز خوب در مورد استفاده از میانگین های متحرک اینکه آنها همیشه در حال تغییر هستند، به این معنی که شما فقط می توانید آن را در نمودار خود رها کنید و برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت بالقوه مجبور نیستید به گذشته نگاه کنید.

می دانید که این خط به احتمال زیاد منطقه متحرک مورد علاقه را نشان می دهد. البته تنها مشکل این است که بفهمیم از کدام میانگین متحرک استفاده کنیم!

استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا یک روش معمول در تجارت مالی است که به ترتیب در بازارهای صعودی و نزولی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش با توجه به تغییرات قیمتی در طول زمان، سطوح پشتیبانی و مقاومت را تعیین می‌کند. در اینجا نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا را برای هر کدام از بازارهای صعودی و نزولی توضیح می‌دهم:

نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا بازار صعودی

  1. میانگین متحرک ساده (SMA) به عنوان سطح پشتیبانی:

– هنگامی که قیمت به سمت پایین حرکت کرد و به نزدیکی میانگین متحرک ساده با دوره معینی رسید، این میانگین ممکن است به عنوان یک سطح پشتیبانی عمل کند.

– اگر قیمت از این سطح به بالا حرکت کند، می‌تواند نشانگر ادامه روند صعودی باشد.

  1. میانگین متحرک اکسپوننشیال (EMA) به عنوان سطح پشتیبانی:

– استفاده از میانگین متحرک اکسپوننشیال نیز مشابه است، اما این میانگین به طور حساس‌تر به تغییرات اخیر قیمت واکنش نشان می‌دهد.

نحوه استفاده از میانگین متحرک به عنوان سطح پشتیبانی و مقاومت پویا بازار نزولی

  1. میانگین متحرک ساده به عنوان سطح مقاومت:

– هنگامی که قیمت به سمت بالا حرکت کرد و به نزدیکی میانگین متحرک ساده با دوره معینی رسید، این میانگین ممکن است به عنوان یک سطح مقاومت عمل کند.

– اگر قیمت از این سطح به پایین حرکت کند، ممکن است نشانگر ادامه روند نزولی باشد.

  1. میانگین متحرک اکسپوننشیال به عنوان سطح مقاومت:

– میانگین متحرک اکسپوننشیال نیز مشابه است اما با توجه به حساسیت بیشتر به تغییرات اخیر، ممکن است نقاط مقاومت را به دقت‌تر نشان دهد.

نکات مهم

– ترکیب این میانگین متحرک با نقاط پشتیبانی و مقاومت دیگر و ابزارهای تحلیلی می‌تواند تصمیم‌گیری را تقویت کند.

– همواره به تأیید دیگر نشانگرها و الگوهای قیمتی نیز توجه کنید.

– همیشه مدیریت ریسک و تعیین سطوح توقف می‌تواند برای حفاظت از سرمایه مهم باشد.

تذکر: استفاده از میانگین متحرک برای تصمیم‌گیری نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق و تجربه در بازار دارد، و هیچ استراتژی معاملاتی کاملی وجود ندارد.

برای اینکه از مقالات آموزشی استفاده کنید، می توانید در بروکرهای معتبر ما که به طور کامل معرفی کرده ایم ثبت نام کنید.

بروکر آلپاری

بروکر لایت فایننس

بروکر stp trading

بروکر ارانته

بروکر nordfx

بروکر ifc

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

فهرست مطالب

تبلیغات