فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت

فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت
خواندن این مطلب
4 دقیقه
زمان میبرد!

فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت

معرفی فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت

در این مقاله از آموزش فارکس با فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت آشنا می شویم. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، امواج الیوت فراکتال هستند. هر موج از امواج فرعی ساخته شده است.

بذار یه عکس دیگه نشونت بدم عکس ها عالی هستند، اینطور نیست؟

معرفی فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت
معرفی فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت

آیا می بینید که چگونه امواج 1، 3 و 5 از یک الگوی ضربه ای 5 موجی کوچکتر تشکیل شده اند در حالی که امواج 2 و 4 از الگوهای اصلاحی 3 موجی کوچکتر ساخته شده اند؟

شما در حال مشاهده فراکتال ها هستید! همیشه به یاد داشته باشید که هر موج از الگوهای موج کوچکتری تشکیل شده است.این الگو تکرار می شود… برای همیشه!

برای آسان‌تر کردن برچسب‌گذاری این امواج، نظریه موج الیوت مجموعه‌ای از دسته‌بندی‌ها را به ترتیب از بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین امواج به آن‌ها اختصاص داده است. آن ها هستند:

 • بزرگ سوپرسایکل (چند قرن)
  1. Supercycle (حدود 40-70 سال)
 • چرخه (یک سال تا چند سال)
 • ابتدایی (از چند ماه تا چند سال)
 • متوسط ​​(هفته تا ماه)
 • جزئی (هفته)
 • دقیقه (روز)
 • دقیقه (ساعت)
 • دقیقه فرعی (دقیقه)

یک سوپرچرخ بزرگ از امواج Supercycle تشکیل شده است که از امواج چرخه ای تشکیل شده است که از امواج اولیه تشکیل شده است، که از امواج میانی تشکیل شده است که از امواج جزئی تشکیل شده است که از امواج دقیقه ای تشکیل شده است که از Minuette تشکیل شده است. امواجی که از امواج Sub-Minuette تشکیل شده اند. آیا متوجه موضوع شدید؟

خوب، برای اینکه همه چیز را خیلی واضح تر کنیم، بیایید ببینیم که موج الیوت در زندگی واقعی چگونه به نظر می رسد.

فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت
فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت

همانطور که می بینید، امواج در زندگی واقعی کاملاً شکل نمی گیرند. همچنین خواهید آموخت که گاهی اوقات برچسب زدن امواج دشوار است. اما هرچه بیشتر به نمودارها خیره شوید بهتر خواهید شد.

علاوه بر این، ما به شما اجازه نمی دهیم که به تنهایی این کار را انجام دهید! در بخش‌های بعدی، نکاتی را در مورد چگونگی تشخیص صحیح و آسان امواج و همچنین آموزش تجارت با استفاده از امواج الیوت به شما می‌دهیم. موج سواری بالاست!

شکل فراکتالی امواج الیوت

فراکتال امواج الیوت در نظریه امواج الیوت به این معناست که هر موج الیوت خود به امواج کوچکتری تقسیم می‌شود که همان ساختار موج بزرگتر را دارند. این مفهوم به طور کلی به ساختار خودمتشابهی (self-similar structure) اشاره دارد که در فراکتال‌ها مشاهده می‌شود.

نظریه امواج الیوت بیان می‌کند که بازارهای مالی به صورت سیکلی حرکت می‌کنند و این سیکل‌ها می‌توانند به امواج کوچکتری تقسیم شوند. ساختار اصلی امواج الیوت به دو دسته تقسیم می‌شود:

 1. امواج انگیزشی (Impulse Waves): این امواج در جهت روند اصلی بازار حرکت می‌کنند و خود به پنج موج کوچکتر تقسیم می‌شوند (3 موج صعودی و 2 موج اصلاحی).
 2. امواج اصلاحی (Corrective Waves): این امواج در خلاف جهت روند اصلی بازار حرکت می‌کنند و معمولاً به سه موج تقسیم می‌شوند (2 موج در جهت مخالف روند اصلی و 1 موج در جهت روند اصلی).

مثال:

فرض کنید در یک بازار صعودی هستیم:

– موج اول (موج صعودی) خود شامل پنج موج کوچکتر است.

– موج دوم (موج اصلاحی) خود شامل سه موج کوچکتر است.

– موج سوم (موج صعودی) نیز شامل پنج موج کوچکتر است.

– موج چهارم (موج اصلاحی) شامل سه موج کوچکتر است.

– موج پنجم (موج صعودی) شامل پنج موج کوچکتر است.

در این حالت، هر یک از امواج بزرگتر خود به امواج کوچکتری تقسیم می‌شوند که همان الگوی کلی را دنبال می‌کنند. این ساختار فراکتالی به معامله‌گران کمک می‌کند تا حرکت‌های قیمتی را در بازه‌های زمانی مختلف تحلیل کنند و نقاط ورود و خروج مناسب را شناسایی کنند.

برای درک بهتر این مفهوم، می‌توانیم یک نمودار ساده از ساختار فراکتالی امواج الیوت ترسیم کنیم. این نمودار نشان می‌دهد که چگونه هر موج بزرگتر به امواج کوچکتری تقسیم می‌شود که همان الگوی کلی را دارند.

در صورت تمایل به ترسیم نمودار یا ارائه مثال‌های تصویری، می‌توانید از ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند نرم‌افزارهای تحلیل بازار مالی استفاده کنید که قابلیت ترسیم امواج الیوت را دارند.

فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت
فراکتال امواج الیوت در یک موج الیوت

برای اینکه از مقالات آموزشی استفاده کنید، می توانید در بروکرهای معتبر ما که به طور کامل معرفی کرده ایم ثبت نام کنید.

بروکر آلپاری

بروکر لایت فایننس

بروکر stp trading

بروکر ارانته

بروکر nordfx

بروکر ifc

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

فهرست مطالب

تبلیغات