فیبوناچی در فارکس بی خطا نیست

فیبوناچی در فارکس بی خطا نیست
خواندن این مطلب
6 دقیقه
زمان میبرد!

فیبوناچی در فارکس بی خطا نیست

فیبوناچی در فارکس بی خطا نیست

در این مقاله از آموزش فارکس، فیبوناچی در فارکس بی خطا نیست در فارکس را به شما ثابت کنیم. در درجه 1، گفتیم که سطوح حمایت و مقاومت در نهایت شکسته می شوند.

خوب، با توجه به اینکه چگونه از سطوح فیبوناچی برای یافتن سطوح حمایت و مقاومت استفاده می شود، این در مورد فیبوناچی نیز صدق می کند! اصلاحات فیبوناچی همیشه کار نمی کنند! آنها بی خطا نیستند.

بیایید زمانی که ابزار اصلاح فیبوناچی با شکست مواجه شد، مثالی را مرور کنیم. در زیر نمودار 4 ساعته GBP / USD نگاه کنیم.

در اینجا، می بینید که این جفت ارز در یک روند نزولی بوده است، بنابراین تصمیم گرفتید از اندیکاتور فیبوناچی استفاده کنید، تا به شما کمک کند نقطه ورودی خوبی را پیدا کنید. شما از Swing High در 1.5383 استفاده می کنید، با نوسان پایین در 1.4799.

می بینید که این جفت ارز در سطح 50.0 درصد برای چند کندل که در گذشته تشکیل شده متوقف شده است.

در بازار کوتاه می آیید و شروع به خیال پردازی می کنید که با مازراتی جدید خود با اسکارلت جوهانسون (یا اگر یک معامله گر خانم هستید) روی صندلی مسافر، در Rodeo Drive رانندگی می کنید.

فیبوناچی بی خطا نیست
فیبوناچی بی خطا نیست

حال، اگر واقعاً در آن سطح معامله ای می گرفتید ، نه تنها رویاهای شما دود می‌شد، بلکه اگر ریسک خود را به درستی مدیریت نمی‌کردید، حساب شما ضربه جدی می‌خورد!. نگاهی به آنچه اتفاق افتاده است بکنیم.

فیبوناچی بی خطا نیست
فیبوناچی بی خطا نیست

معلوم شد که Swing Low پایین ترین روند نزولی بود و قیمت شروع به صعود به بالای نقطه Swing High کرد.

درس اینجا چیست؟

در حالی که سطوح اصلاح فیبوناچی به شما احتمال موفقیت بیشتری می دهد، مانند سایر ابزارهای تکنیکالی، آنها همیشه کار نمی کنند. شما نمی دانید که آیا قیمت قبل از از سرگیری روند به سطح 38.2 درصد برمی گردد یا خیر.

گاهی اوقات ممکن است قبل از چرخش به سطح 50.0٪ یا 61.8٪ برسد. گاهی اوقات قیمت فقط آقای فیبوناچی را نادیده می گیرد و از تمام سطوح عبور می کند.

به یاد داشته باشید، بازار همیشه پس از یافتن حمایت یا مقاومت موقت، روند صعودی خود را از سر نمی گیرد، بلکه به پشت سر گذاشتن نوسان بالا یا پایین اخیر ادامه می دهد.

یکی دیگر از مشکلات رایج در استفاده از ابزار اصلاح فیبوناچی این است که تعیین کنید از کدام Swing Low و Swing High استفاده کنید.

مردم به نمودارها متفاوت نگاه می کنند، به بازه های زمانی متفاوت نگاه می کنند و سوگیری های اساسی خود را دارند.  نکته اصلی این است که هیچ راه درستی برای انجام آن وجود ندارد، به خصوص زمانی که روند روی نمودار چندان واضح نیست.

به همین دلیل است که باید مهارت های خود را تقویت کنید و ابزار اصلاح فیبوناچی را با سایر ابزارهای موجود در جعبه ابزار فارکس خود ترکیب کنید تا به شما کمک کند احتمال موفقیت بیشتری داشته باشید.

نحوه استفاده از فیبوناچی در فارکس با پشتیبانی و مقاومت

در حالی که ابزار اصلاح فیبوناچی بسیار مفید است، اما نباید به تنهایی از آن استفاده کرد. شبیه مقایسه آن با اسطوره NBA کوبی برایانت است. کوبی یکی از بهترین بسکتبالیست های تمام دوران بود، اما حتی خودش هم نتوانست آن عناوین را به تنهایی کسب کند.

به طور مشابه، ابزار اصلاح فیبوناچی باید در ترکیب با ابزارهای دیگر استفاده شود.

پشتیبانی و مقاومت فیبوناچی در فارکس

یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از ابزار اصلاح فیبوناچی این است که سطوح حمایت و مقاومت بالقوه را شناسایی کنید و ببینید آیا با سطوح اصلاحی فیبوناچی مطابقت دارند یا خیر.

اگر سطوح فیبوناچی در حال حاضر سطوح حمایت و مقاومت هستند، و شما آنها را با سایر مناطق قیمتی که بسیاری از معامله‌گران دیگر تماشا می‌کنند ترکیب کنید، در این صورت احتمال جهش قیمت از آن مناطق بسیار بیشتر است.

بیایید به مثالی نگاه کنیم که چگونه می توانید سطوح حمایت و مقاومت را با سطوح فیبوناچی ترکیب کنید. در زیر نمودار روزانه USD / CHF آمده است.

همانطور که می بینید، اخیراً روند صعودی داشته است. به این همه کندل سبز نگاه کن! شما تصمیم می گیرید که می خواهید وارد این باند طولانی USD / CHF شوید.

اما سوال این است که “چه زمانی وارد می شوید؟” شما ابزار اصلاح فیبوناچی را از بین می برید، با استفاده از پایین ترین سطح 1.0132 در 11 ژانویه برای Swing Low و بالاتر در 1.0899 در 19 فوریه برای Swing High.

اکنون نمودار شما با تمام سطوح اصلاح فیبوناچی بسیار شیرین به نظر می رسد.

پشتیبانی و مقاومت فیبوناچی Retracement
پشتیبانی و مقاومت فیبوناچی Retracement

اکنون که چارچوبی برای افزایش احتمال یافتن ورودی محکم داریم، می‌توانیم به این سؤال پاسخ دهیم که «کجا باید وارد شوید؟»

کمی به عقب نگاه می‌کنید و می‌بینید که قیمت 1.0510 در گذشته سطح مقاومت خوبی بود و اتفاقاً با سطح اصلاحی فیبوناچی 50.0% همخوانی داشت. اکنون که خراب شده است، می تواند به پشتیبانی تبدیل شود و مکان خوبی برای خرید باشد.

پشتیبانی و مقاومت فیبوناچی Retracement
پشتیبانی و مقاومت فیبوناچی Retracement

اگر سفارشی در حدود 50.0٪ فیب تنظیم کرده باشید، یک کمپینگ بسیار خوشحال خواهید بود! ممکن است لحظات بسیار پرتنشی وجود داشته باشد، به خصوص در دومین آزمایش سطح پشتیبانی در 1 آوریل.

پرایس سعی کرد از سطح حمایت عبور کند اما نتوانست زیر آن را ببندد. در نهایت، این جفت از Swing High عبور کرد و روند صعودی خود را از سر گرفت.

شما می توانید همین تنظیم را در یک روند نزولی نیز انجام دهید. نکته این است که شما باید به دنبال سطوح قیمتی باشید که به نظر می رسد در گذشته مناطق مورد علاقه بوده اند.

اگر در مورد آن فکر کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که قیمت از این سطوح جهش کند. چرا؟

اول، همانطور که در درجه 1 بحث کردیم، سطوح حمایت یا مقاومت قبلی معمولاً مناطق خوبی برای خرید یا فروش هستند زیرا سایر معامله گران نیز مانند یک شاهین به این سطوح نگاه می کنند

دوم، از آنجایی که می‌دانیم بسیاری از معامله‌گران از ابزار اصلاح فیبوناچی نیز استفاده می‌کنند، ممکن است خودشان به دنبال افزایش سطح فیبوناچی باشند.

از آنجایی که معامله گران به سطوح حمایت و مقاومت یکسان نگاه می کنند، احتمال زیادی وجود دارد که تعداد زیادی سفارش در آن سطوح قیمتی وجود داشته باشد.

در حالی که هیچ تضمینی وجود ندارد که قیمت از آن سطوح جهش کند، حداقل می توانید در مورد معامله خود اطمینان بیشتری داشته باشید. پس از همه، قدرت در اعداد وجود دارد! به یاد داشته باشید که تجارت همه چیز در مورد احتمالات است.

اگر به معاملات با احتمال بالاتر پایبند باشید، در بلندمدت شانس بیشتری برای پیشروی وجود دارد.

پشتیبانی و مقاومت فیبوناچی Retracement
پشتیبانی و مقاومت فیبوناچی Retracement

برای اینکه از مقالات آموزشی استفاده کنید، می توانید در بروکرهای معتبر ما که به طور کامل معرفی کرده ایم ثبت نام کنید.

بروکر آلپاری

بروکر لایت فایننس

بروکر stp trading

بروکر ارانته

بروکر nordfx

بروکر ifc

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

فهرست مطالب

تبلیغات