الگوی سه سرباز سفید چیست؟

الگوی سه سرباز سفید چیست؟
خواندن این مطلب
4 دقیقه
زمان میبرد!

الگوی سه سرباز سفید چیست؟

معرفی الگوی سه سرباز سفید

الگوی سه سرباز سفید (Three White Soldiers) یک الگوی کندلی قوی است که در آموزش کندل استیک ها برای شما کاربران آورده ایم. این الگو در نمودار کندل استیک ظاهر می‌شود و معمولاً در پایان یک روند نزولی و پیش از شروع یک روند صعودی ظاهر می‌شود.

ویژگی‌های الگوی سه سرباز سفید عبارتند از:

 1. روند قبلی: قبل از ظهور الگوی سه سرباز سفید، باید یک روند نزولی در بازار وجود داشته باشد که قیمت‌ها در آن در حال کاهش بوده‌اند.
 2. سه سرباز سفید: الگوی سه سرباز سفید شامل سه کندل سفید پشت سر هم است. بدنه‌های کندل ها باید سفید و بزرگتر از کندل قبلی باشند. باز کندل باید بالاتر از نیمه بدنه کندل قبلی قرار گیرد.
 3. قدرت خرید: الگوی سه سرباز سفید نشانگر افزایش قدرت خرید در بازار است. این الگو نشان می‌دهد که خریداران قوی در حال ورود به بازار هستند و احتمالی برای شروع یک روند صعودی وجود دارد.
 4. تأیید تغییر جهت: برای تأیید تغییر جهت روند و اعتبارسنجی الگوی سه سرباز سفید، می‌توانید از تأییدیه‌های دیگری نیز استفاده کنید. بررسی حجم معاملات بالا، تأییدیه از سایر الگوهای تکنیکالی دیگر می‌تواند در تأیید تغییر جهت روند به شما کمک کند.

الگوی سه سرباز سفید به عنوان یک سیگنال قوی خرید معتبر در نظر گرفته می‌شود. با این حال، همواره توصیه می‌شود قبل از استفاده از این الگو، آن را با دقت تحلیل کرده و از تحلیل فنی جامع و مدیریت ریسک مناسب استفاده کنید.

معرفی الگوی سه سرباز سفید
معرفی الگوی سه سرباز سفید

نحوه معامله با الگوی سه سرباز سفید

معامله با الگوی سه سرباز سفید (Three White Soldiers) می‌تواند به عنوان یک سیگنال خرید قوی در نظر گرفته شود. در زیر، نحوه معامله با این الگو را برای شما توضیح می‌دهم:

 1. تشخیص الگو: ابتدا باید الگوی سه سرباز سفید را در نمودار شما تشخیص دهید. این الگو شامل سه کندل سفید پشت سر هم است، که بدنه‌های آنها باید سفید و بزرگتر از کندل های قبلی باشند. قیمت باز شدن کندل باید بالاتر از نیمه بدنه کندل قبلی قرار گیرد.
 2. تأیید الگو: بررسی تأییدیه‌های دیگر می‌تواند در قوت و اعتبار الگو کمک کند. می‌توانید به تحلیل حجم معاملات، شاخص‌های تکنیکالی دیگر و تطابق با الگوهای دیگر در نمودار توجه کنید.
 3. ورود به معامله: پس از تأیید الگو و مطمئن شدن از اعتبار آن، می‌توانید به معامله ورود کنید. به‌طور معمول، معامله خرید (Long) در نظر گرفته می‌شود.
 4. تعیین سطوح تریلینگ استاپ و هدف: مهم است که سطوح تریلینگ استاپ (Trailing Stop) و سطوح هدف را تعیین کنید. سطوح تریلینگ استاپ می‌توانند به شما کمک کنند تا در صورت ادامه حرکت صعودی، سود خود را حفظ کنید. همچنین، تعیین سطوح هدف می‌تواند به شما کمک کند تا سود را به‌طور مرتب در مراحل قابل قبول بگیرید.
 5. مدیریت ریسک: مدیریت ریسک مهمترین جنبه در معاملات است. مطمئن شوید که از استراتژی مدیریت ریسک مناسب استفاده می‌کنید و سطح استاپ لاس را به‌طور محکم تعیین کرده‌اید.
 6. پیگیری معامله: پس از ورود به معامله، می‌توانید بازدهی و پیشرفت معامله را پیگیری کنید. در صورتی که قیمت‌ها به سمت هدف شما حرکت کنند، می‌توانید به سود خود دست یابید. همچنین، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد سطوح تریلینگ استاپ داشته باشید تا سود خود را حفظ کنید.

در نهایت، باید توجه داشته باشید که الگوهای کندل استیک تنها یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکالی هستند و برای اتخاذ تصمیم‌های معاملاتی به تحلیل جامع، مدیریت ریسک صحیح و تجربه معاملاتی نیز نیاز دارید.

نحوه معامله با الگوی سه سرباز سفید
نحوه معامله با الگوی سه سرباز سفید

نکات مربوط به الگوی سه سرباز سفید:

 • در حالت ایده­ آل، هر کندل در اواسط کندل قبل باز می‌شود و کندل­‌ها اندازه تقریباً یکسانی دارند.
 • هرچقدر طول کندل­‌ها بزرگ­تر باشد اعتبار الگو بیشتر است.
 • این الگو یک الگوی بصری (دیداری) است و برای تشخیص آن نیازی به محاسبات نیست.
 • اگر کندل­‌های دوم و سوم از نوع مارابوزو باشند اعتبار الگو بیشتر است.
 • اگر کندل سوم بدنه ­ای کوچک داشته باشد اعتبار الگو کاهش پیدا می‌­کند.
 • در حال حاضر شرط باز شدن کندل­‌ها در طول بدنه کندل قبل، توسط بسیاری از معامله­ گران رد می‌شود و آن­ها معتقد هستند سه کندل سبز که به صورت صعودی ظاهر می‌شوند و هر کدام در بالاترین سطح بسته می‌شوند، به خوبی احساسات بازار را نشان می‌دهند.

برای اینکه از مقالات آموزشی استفاده کنید، می توانید در بروکرهای معتبر ما که به طور کامل معرفی کرده ایم ثبت نام کنید.

بروکر آلپاری

بروکر لایت فایننس

بروکر stp trading

بروکر ارانته

بروکر nordfx

بروکر ifc

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

فهرست مطالب

تبلیغات