چگونه با استفاده از Heikin Ashi معامله کنیم؟

چگونه با استفاده از Heikin Ashi معامله کنیم؟
خواندن این مطلب
6 دقیقه
زمان میبرد!

چگونه با استفاده از Heikin Ashi معامله کنیم؟

چگونه با Heikin Ashi معامله می کنید؟

همانطور که در مقاله قبلی مربوط به هیکن آشی ذکر شد، استفاده از نمودار Heikin Ashi شناسایی روندها را آسان‌تر می‌کند. در این مقاله به این سوال که چگونه با استفاده از Heikin Ashi معامله کنیم؟ را پاسخ می دهیم.

Heikin Ashi به معامله گران اجازه می دهد تا به دنبال پیدا کردن روندهای جدید یا معکوس کردن روندهای موجود باشند.

Heikin Ashi یک تکنیک تحلیل تکنیکی است که برای تعیین جهت قیمت و برای کمک به کاهش نویز از نمودارهای قیمتی معمولی استفاده می‌شود. استفاده از نمودار Heikin Ashi می‌تواند به شما در شناسایی روندها و تغییرات بازار کمک کند. در اینجا چند نکته برای معامله با استفاده از Heikin Ashi آورده شده است:

 1. شناسایی روندها: میله‌های Heikin Ashi برای نشان دادن روند صعودی به رنگ سبز و برای روند نزولی به رنگ قرمز می‌باشند. اگر میله‌ها پشت سر هم سبز باشند، نشان دهنده یک روند صعودی قوی است. به همین ترتیب، میله‌های قرمز پشت سر هم نشان دهنده یک روند نزولی قوی است.
 2. تغییر روند: تغییر رنگ میله‌ها می‌تواند نشان دهنده تغییر روند باشد. برای مثال، اگر میله‌ها از قرمز به سبز تغییر کنند، ممکن است نشانه‌ای از شروع یک روند صعودی باشد.
 3. کاهش نویز: نمودارهای Heikin Ashi نویز بازار را کاهش می‌دهند و تصویری صاف‌تر از نمودارهای شمعی معمولی ارائه می‌دهند، که می‌تواند برای تجزیه و تحلیل بهتر روندها مفید باشد.
 4. استفاده از توقف ضرر و برداشت سود: همیشه مهم است که استراتژی‌های مدیریت ریسک مانند تنظیم توقف ضرر و دستورات برداشت سود را به کار ببرید. این امر به حفظ سرمایه شما در برابر تغییرات ناگهانی بازار کمک می‌کند.
 5. ترکیب با سایر اندیکاتورها: Heikin Ashi معمولاً به تنهایی استفاده نمی‌شود. برای بهبود دقت تجزیه و تحلیل‌ها، می‌توانید از اندیکاتورهای دیگر مانند حرکت میانگین، RSI و MACD به همراه Heikin Ashi استفاده کنید.

با تمرین و تجربه بیشتر، شما می‌توانید استفاده از نمودارهای Heikin Ashi را بهینه‌سازی کنید و از آنها در استراتژی‌های معاملاتی خود بهره ببرید.

در اینجا پنج روش اساسی برای استفاده از نمودار هایکین آشی در معاملات خود آورده شده است.

1. کندل های سبز نشانه روند صعودی هستند

 

1. کندل های سبز نشانه روند صعودی هستند

وقتی کندل های Heikin Ashi از قرمز (نزولی) به سبز ( صعودی) تغییر می کند، نشانه آن است که قیمت ممکن است در آستانه صعودی است.

اگر در حال حاضر در یک معامله کوتاه مدت هستید، ممکن که بخواهید خارج شوید. اگر در حال حاضر در یک معامله بلند مدت هستید، ممکن که بخواهید به موقعیت خود حجم معامله اضافه کنید.

2.کندل های سبز بدون سایه یا فتیله پایین نشان دهنده روند صعودی قوی است.

اگر ته تراشیده شده سبز زیادی مشاهده کردید، یک روند صعودی قوی خواهید دید. مدت زیادی بمانید تا زمانی که کندل Heikin Ashi تغییر رنگ دهد، از سبز به قرمز بدهند. تا زمانی که هیچ سایه پایینی ظاهر نشود و اجازه دهید سود شما اجرا شود، روند صعودی را طی کنید.

2.کندل های سبز بدون سایه یا فتیله پایین نشان دهنده روند صعودی قوی است.

3. کندل‌هایی با بدنه‌های کوچک که سایه‌های بالا و پایین را نشان می‌دهند، احتمال تغییر روند (یا توقف روند) را نشان می‌دهند

3. کندل‌هایی با بدنه‌های کوچک که سایه‌های بالا و پایین را نشان می‌دهند، احتمال تغییر روند (یا توقف روند) را نشان می‌دهند

موقعیتی بر خلاف روند فعلی باز کنید زیرا روند ممکن است به پایان برسد. به خاطر داشته باشید که اگرچه اگر کندل بعدی تغییر رنگ دهد، همیشه به معنای پایان یک روند نیست، بلکه می تواند فقط یک مکث باشد. مکث در روند Heikin Ashi مانند نمودار زیر اتفاق بیفتند.

 

3. کندل‌هایی با بدنه‌های کوچک که سایه‌های بالا و پایین را نشان می‌دهند، احتمال تغییر روند (یا توقف روند) را نشان می‌دهند

4. کندل های قرمز نشانه روند نزولی هستند

 

4. کندل های قرمز نشانه روند نزولی هستند

وقتی کندل Heikin Ashi از سبز ( صعودی ) به قرمز ( نزولی ) تغییر می کند ، نشانه آن است که ممکن است قیمت در شرف کاهش باشد.

 • اگر در حال حاضر در موقعیت طولانی هستید، ممکن است بخواهید خارج شوید.
 • اگر در حال حاضر در یک موقعیت کوتاه هستید، ممکن است بخواهید به موقعیت خود اضافه کنید.

5. کندل های قرمز بدون سایه یا فتیله بالا نشان دهنده یک روند نزولی قوی است

5. کندل های قرمز بدون سایه یا فتیله بالا نشان دهنده یک روند نزولی قوی است

به میزان سرهای تراشیده شده قرمز توجه کنید؟ این یک روند نزولی قوی است. کوتاه بمانید و تا زمانی که کندل های هایکین آشی از قرمز به سبز تغییر رنگ دهد. کوتاه بمانید و تا زمانی که هیچ سایه بالایی ظاهر نشود و اجازه دهید سود شما ادامه پیدا کند، روند نزولی را طی کنید.

محدودیت های هایکین اشی

محدودیت های هایکین اشی چیست؟ متأسفانه، هایکین اشی جام مقدس نیست. درست مانند هر ابزار دیگری که برای تحلیل تکنیکال استفاده می شود، Heikin Ashi مفید است اما دارای برخی از نقاط ضعف یا محدودیت است.

بیایید مرور کنیم که این محدودیت ها چیست. کندل های هایکین آشی قیمت واقعی را نشان نمی دهند. در حالی که کندل های سنتی ژاپنی از قیمت های واقعی استخراج می شوند، کندل های Heikin Ashi اینطور نیستند.

از آنجایی که کندل های Heikin Ashi میانگین هستند، قیمت های باز و بسته شدن دقیق را برای یک دوره زمانی خاص نشان نمی دهند. بیایید یک مثال واقعی به شما نشان دهیم. در اینجا نمودار Heikin Ashi EUR / USD در بازه زمانی روزانه (1D) آمده است:

محدودیت های هایکین اشی

روی آخرین کندل تمرکز کنید. چند نکته قابل توجه:

 • کندل قرمز است. یعنی کندل کمتر از باز شده بسته شد.
 • قیمت باز آن 1.09005 بود.
 • قیمت بسته آن 1.08531 بود.

حال بیایید به نمودار روزانه EUR / USD با استفاده از نمودار کندل سنتی ژاپنی نگاه کنیم:

محدودیت های هایکین اشی

روی آخرین کندل تمرکز کنید. چند نکته قابل توجه:

 • کندل سبز است. یعنی کندل بالاتر از باز شدن بسته شد.
 • این واقعیت است. جفت ارز EUR / USD در واقع برای روز به پایان رسید. این را با Heikin Ashi مقایسه کنید، جایی که یک کندل قرمز را نشان داد.
 • قیمت باز آن 1.08373 بود.
 • قیمت بسته آن 1.08706 بود.

بیایید آنچه را که مشاهده کردیم مرور کنیم:

انواع نمودار آخرین کندل قیمت باز شدن قیمت بسته شدن
کندل هایکین آشی قرمز 1.09005 1.08531
کندل سنتی سبز 1.08373 1.08706

آیا تفاوت را میبینید؟ اگرچه کندل واقعی سبز بسته شد، هایکین اشی نشان می دهد که EUR / USD همچنان در روند نزولی قرار دارد.

مطمئن شوید که می دانید چه قیمتی را دنبال می کنید. از آنجایی که نمی‌توانید قیمت‌های باز و بسته واقعی را ببینید، برخی از معامله‌گران ترجیح می‌دهند از نمودار Heikin Ashi بیشتر به‌عنوان یک شاخص به جای نمودار قیمت استفاده کنند.

نمودارهای Heikin Ashi اطلاعات قیمت واقعی را مبهم می کند. این محدودیت مربوط به اولی است.

قیمت بسته شدن برای بسیاری از معامله گران مهم در نظر گرفته می شود، اما قیمت بسته شدن واقعی روی کندل Heikin Ashi نمایش داده نمی شود.

به عنوان یک بررسی، نحوه محاسبه قیمت بسته به این صورت است:

بستن = (باز کردن زیاد کم بسته)  /  4

شما فقط میانگین قیمت بسته شدن را می بینید. اطمینان حاصل کنید که از قیمت بسته شدن واقعی آگاه هستید، و نه فقط ارزش میانگین.

این را می توان به راحتی با بازگشت به نمودار کندل ژاپنی معمولی انجام داد. نمودار Heikin Ashi ممکن که به اندازه کافی برای معامله گران روزانه یا اسکالپرها پاسخگو نباشد.

از آنجایی که کندل Heikin Ashi به اطلاعات قیمت از دو دوره نیاز دارد، تنظیم یک معامله بیشتر طول می کشد تا سوده باشد.

این واقعاً برای معامله گران بلندمدت که زمان بیشتری برای رشد معاملات خود دارند، مشکلی ندارد. اما ممکن است برای معامله گران کوتاه مدت مانند معامله گران روزانه و اسکالپرها مشکل باشد.

به عنوان مثال، اسکالپرها باید از حرکات سریع قیمت بهره برداری کنند، بنابراین ممکن است متوجه شوند که نمودارهای Heikin Ashi به اندازه کافی برای نوع معاملات آنها پاسخگو نیست.

 

 

برای اینکه از مقالات آموزشی استفاده کنید، می توانید در بروکرهای معتبر ما که به طور کامل معرفی کرده ایم ثبت نام کنید.

بروکر آلپاری

بروکر لایت فایننس

بروکر stp trading

بروکر ارانته

بروکر nordfx

بروکر ifc

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

فهرست مطالب

تبلیغات